Неділя, 19.05.2024, 13:18
Вітаю Вас Гость | RSS
Головна | Реєстрація | Вхід
    Меню сайту
    Пошук
    Вхід на сайт
    Міні-чат
    Друзі сайту
  • uCoz Форум
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0
    Головна » Статті » Мої статті

    Про ввіз транспортних засобів в режимі "Тимчасовий ввіз".

    ВИТЯГИ З МИТНОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ

    Стаття 103.

    Митний режим тимчасового ввезення

    1. Тимчасове ввезення - це митний режим, відповідно до якого іноземні товари, транспортні засоби комерційного призначення ввозяться для конкретних цілей на митну територію України з умовним повним або частковим звільненням від оподаткування митними платежами та без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності і підлягають реекспорту до завершення встановленого строку без будь-яких змін, за винятком звичайного зносу в результаті їх використання.

    Стаття 104.

    Умови поміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення у митний режим тимчасового ввезення

    2. Законодавством України з питань державної митної справи можуть бути визначені документи, які використовуються для декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення в митний режим тимчасового ввезення замість митної декларації.

    6. Для поміщення товарів у митний режим тимчасового ввезення особа, відповідальна за дотримання митного режиму, повинна:

    1) подати органу доходів і зборів, що здійснює випуск товарів, транспортних засобів комерційного призначення у режимі тимчасового ввезення, документи на такі товари, транспортні засоби, що підтверджують мету їх тимчасового ввезення;

    2) у випадках, передбачених законодавством, надати органу доходів і зборів зобов’язання про реекспорт товарів, транспортних засобів комерційного призначення, які тимчасово ввозяться, у строки, встановлені органом доходів і зборів;

    3) подати органу доходів і зборів дозвіл відповідного компетентного органу на тимчасове ввезення товарів, якщо отримання такого дозволу передбачено законодавством;

    4) сплатити митні платежі відповідно до статті 106 цього Кодексу або забезпечити виконання зобов’язання із сплати митних платежів відповідно до розділу X цього Кодексу.

    Стаття 105.

    Товари, транспортні засоби, які можуть бути поміщені у митний режим тимчасового ввезення з умовним повним звільненням від оподаткування митними платежами

    1. У митний режим тимчасового ввезення з умовним повним звільненням від оподаткування митними платежами поміщуються виключно товари, транспортні засоби комерційного призначення, зазначені у статті 189 цього Кодексу та в Додатках В.1-В.9, С, D до Конвенції про тимчасове ввезення (м. Стамбул, 1990 рік), на умовах, визначених цими Додатками, а також повітряні судна, які ввозяться на митну територію України українськими авіакомпаніями за договорами оперативного лізингу.

    2. У разі порушення умов митного режиму тимчасового ввезення особа, відповідальна за дотримання режиму, зобов’язана сплатити суму податкового зобов’язання та пеню відповідно до Податкового кодексу України.

    Стаття 108.

    Строки тимчасового ввезення

    1. Строк тимчасового ввезення товарів встановлюється органом доходів і зборів у кожному конкретному випадку, але не повинен перевищувати трьох років з дати поміщення товарів у митний режим тимчасового ввезення.

    2. Строк тимчасового ввезення транспортних засобів комерційного призначення встановлюється органом доходів і зборів з урахуванням того, що ці транспортні засоби повинні бути реекспортовано відразу ж після закінчення транспортних операцій, для яких вони були ввезені.

    3. З урахуванням мети ввезення товарів та інших обставин попередньо встановлений строк тимчасового ввезення товарів за письмовою заявою власника цих товарів або уповноваженої ним особи може бути продовжений відповідним органом доходів і зборів. У разі відмови у продовженні строку тимчасового ввезення орган доходів і зборів зобов’язаний невідкладно письмово або в електронній формі повідомити особі, яка звернулася із заявою про його продовження, про причини та підстави такої відмови.

    4. Якщо товари або транспортні засоби, поміщені у митний режим тимчасового ввезення, не можуть бути своєчасно ре експортовані внаслідок накладення на них арешту (за винятком арешту внаслідок позовів приватних осіб) або вилучення у справі про порушення митних правил, то перебіг строку тимчасового ввезення зупиняється на час такого арешту (вилучення).

    Стаття 109.

    Передача права на тимчасове ввезення

    1. За заявою особи, відповідальної за дотримання митного режиму тимчасового ввезення, орган доходів і зборів надає дозвіл на передачу права використання режиму тимчасового ввезення щодо товарів будь-якій іншій особі за умови, що така інша особа:

    1) відповідає вимогам, встановленим цим Кодексом; та

    2) приймає на себе зобов’язання особи, відповідальної за дотримання митного режиму тимчасового ввезення.

    _____________________________________________________________________

    Конвенція

    про тимчасове ввезення

    (укр/рос)

    ( Про приєднання України до Конвенції див. Закон N 1661-IV ( 1661-15 ) від 24.03.2004 )

    { Поправки до Конвенції див. в Документі ( 976_015 ) від 15.05.2014 }

     

    Термін вивезення тимчасово ввезених товарів

    Стаття 7

    1. Товари (у тому числі транспортні засоби), на тимчасове ввезення яких був наданий дозвіл, повинні бути вивезені у визначений термін, визнаний достатнім для досягнення мети тимчасового ввезення. Цей термін обумовлюється окремо у кожному Додатку.

    2. Митні органи можуть надати термін довший, ніж передбачено у кожному Додатку, або продовжити встановлений спочатку термін.

    3. Якщо товари (у тому числі транспортні засоби), на тимчасове ввезення яких був наданий дозвіл, не можуть бути вивезені внаслідок накладення на них арешту, за винятком арешту внаслідок позовів приватних осіб, зобов'язання щодо вивезення призупиняється на період тривалості арешту.

    ______________________________________________________________________________

    Додатки :

    Додаток С

    Додаток щодо транспортних засобів

    Стаття 1

    Для цілей цього Додатка, термін:

    a) "транспортні засоби" означає:

    ….. наземні транспортні засоби (у тому числі велосипеди з двигунами, причепи, напівпричепи і поєднання транспортних засобів) ……

    b) "комерційне використання" означає:

    платне перевезення осіб або промислове чи комерційне платне або безоплатне перевезення вантажів;

    Стаття 2

    Користуються правом на тимчасове ввезення відповідно до статті 2 цієї Конвенції:

    a) транспортні засоби комерційного чи приватного використання;

    b) запасні частини та устаткування, які ввозяться для використання при ремонті раніше тимчасово ввезеного транспортного засобу. На замінені та не вивезені частини та устаткування нараховуватимуться ввізне мито й податки

    Стаття 8

    Кожна Договірна Сторона має право відмовити у наданні права на тимчасове ввезення або відкликати його стосовно:

    a) транспортних засобів комерційного використання, які використовуються для внутрішніх перевезень;

    b) транспортних засобів приватного використання, які використовуються у комерційних цілях на внутрішніх перевезеннях;

    c) транспортних засобів, зданих в оренду після їхнього ввезення, або, якщо вони були зданими в оренду в момент їхнього ввезення, - транспортних засобів, повторно зданих в оренду або переданих в суборенду з метою, що не полягає в їхньому негайному вивезенні.

    Стаття 9

    1. Подальше вивезення транспортних засобів комерційного використання відбувається відразу ж після закінчення транспортних операцій, для яких вони були ввезені.

    2. Протягом кожного дванадцятимісячного періоду транспортні засоби приватного використання можуть перебувати на території тимчасового ввезення протягом шестимісячного терміну, який може бути як неперервним, так і з перервами.

    Стаття 10

    Кожна Договірна Сторона має право робити застереження відповідно до статті 29 цієї Конвенції стосовно:

    a) Підпункту a статті 2 стосовно тимчасового ввезення для комерційного використання наземних транспортних засобів і рухомого складу залізничного транспорту;

    b) Статті 6 стосовно тимчасового ввезення наземних транспортних засобів для комерційного використання і транспортних засобів приватного використання;

    c) Пункту 2 статті 9 цього Додатка.

     

       Dounload => Файл >>

    ....

     

     



    Джерело: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/4495-17
    Категорія: Мої статті | Додав: Admin (17.04.2018) | Автор: Admin E W
    Переглядів: 297 | Теги: митниця, тимчасове ввезення, митний режим, витяг з митного кодексу, митний кодекс | Рейтинг: 2.0/1
    Всього коментарів: 0
    avatar
    Copyright AutoSIS © 2024uCoz